Kulak Burun Boğaz Plastik & Estetik Cerrahi Saç Ekimi Medikal Estetik Tıbbi Kadro Kurumsal İletişim Bilgileri Bizi Arayabilirsiniz (444 4 522) Normal (Web) Sürümü

Dolgu

dolgu

Dolgu uygulamaları, daha genç ve canlı görününüme kavuşmak isteyenlerin en sık başvurduğu yöntemler arasındadır.
 

Cildimizdeki Hyaluronik asit miktarı zamanla azalır. Bu asitin en önemli özelliği bol su tutmasıdır. Doğal olarak yaşlanan ciltler su tutamadıkları için ortaya derin kırışıklıklar çıkmaktadır. Dolgu işlemiyle yüzdeki estetik görüntüyü yakalamak oldukça sık başvurulan yöntemlerden biridir. Kullanılan ürünlerin FDA onaylı olması güvenirliğini kanıtlar ve oluşabilecek alerji riskini ortadan kaldırmaktadır. Geçici bir uygulama olduğu için ortalama olarak 9-12 ay içinde vücuttan güvenli bir şekilde atılmaktadır.
 

Uygulama derinliği dolgu maddesinin tipine ve deri defektinin veya kırışıklığın derinliğine göre değişiklik gösterir. İşlem süresi 10 ila 20 dakika arasındadır. En iyi sonuç için tekrarlayan enjeksiyonlar tavsiye edilir.
 

dolgu estetikYaş, güneş ışınları, mimik hareketleri ile yüzümüzde bir takım kırışıklıklar ve istenmeyen çizgiler oluşur. Bu çizgilerden kurtulmak için son yıllarda çeşitlilik kazanan dolgu maddelerini kullanmaktayız.
 

Dolgu maddelerinin başlıca kullanım alanları arasında;

 1. Burun kenarından aşağı inen çizgiler (Nazolabial Çizgiler)
 2. Burun ile ağız arasındaki çizgiler (Philtral Çizgiler)
 3. Dudak dolgunlaştırılması
 4. Dudaklar etrafındaki radial çizgiler
 5. Göz çevresindeki kırışıklıklar
 6. Alındaki çizgiler
 7. Akne izleri
 8. Kaza veya travma sonucu oluşan deformiteler
 9. Yanak ve elmacık kemiği dolgunlaştırmak
 10. Vücuttaki bazı asimetrilerin düzeltilmesi


SORULARLA DOLGU MADDELERI VE EN ÇOK MERAK EDILEN KONULAR


Doku doldurucular (Hyaluronik asit) nedir?

Yıllar geçtikçe yerçekiminin, güneşe maruz kalmanın ve mimik kaslarımızın etkisi ile yüzümüzde oluşan çizgi ve kırışıklıklar yüzümüze yaşlanma bulguları olarak yansımaktadır. Doku doldurucular, bu sorunları bulunan yüzlerde deri altına enjekte edilerek daha genç bir görünüm elde edilmesinde kullanılmaktadır.


Restylane (Hyaluronik asit) güvenilir midir?

Uzmanlar tarafından uygulandığında bu yöntem oldukça güvenlidir. Bu alanda ilk kullanılan kollajen içerikli preparatlar yarattıkları alerjik reaksiyonlar nedeniyle çeşitli sorunlara yol açmıştır. Ancak son yıllarda yaygın olarak uygulanan ‘hyaluronik asid’ içeren preparatlarda bu soruna pek rastlanmamaktadır.


Doku doldurucuları hangi estetik sorunlarda kullanılır?

doku doldurucuÖzellikle yüzdeki statik kırışıklıkların ve derin çizgilerin düzeltilmesinde, dudakların belirginleştirilmesinde başarıyla kullanılmaktadır.
 

Doku doldurucular enjektörün içinde kullanıma hazır olarak imal edilmektedir. İnce uçlu iğnesi ile tedavi edilmesi planlanan bölgeye uygun dozda doku doldurucu enjekte edilir. Hastalarda hemen hemen hiç bir ağrı, kanama şikayetleri olmaz. Hastalara enjeksiyon sonrası kısa süreli buz uygulaması önerilir.


Kaç kez uygulanmalıdır?

Bunların uygulanması konusu en önemli noktadır. Uygulanması gereken bölgenin ihtiyacı ve niteliğine göre konusunda uzman bir hekim tarafından karar verilmelidir. Tedavinin etkinliği 5-7 gün içerisinde kendini gösterirken, 3-6 ay boyuncu etkisi devam etmektedir. 2-4 saatlik istirahat sonrası normal yaşamınıza dönebilirsiniz.


Her yerde yaptırabilir miyim?

Hayır.Çünkü bu işlem basit bir enjeksiyon gibi gözükse de, öncelikle yüz analizinin doğru yapılarak uygun tedavi seçeneklerinin ortaya konulabilmesi için bu konunun uzmanı bir hekim tarafından değerlendirilmeniz önerilmektedir. Bu gerek elde edilecek sonucun başarısı, gerekse de oluşabilecek komplikasyonlardan kaçınılabilmesi için çok önemlidir.

Randevu almak için tıklayınız.
Yayınlanma Tarihi: 29.1.2013 14:51:00, Düzenleme Tarihi: 2.2.2017 14:55:00, Editör: Aygün Gönlüşen
Bu sayfayı paylaşmak ister misiniz?

İlgili Kategoriler

 • Dolgu
  Dolgu

  Dolgu uygulamaları, daha genç ve canlı görününüme kavuşmak isteyenlerin en sık başvurduğu yöntemler arasındadır
 • P.R.P.
  P.R.P.

  quotPlatelet Rich Plasmaquot, hücresel tedaviyle cilt gençleştirme yöntemleri arasında en etkin olanlardan biridir.
 • Peeling
  Peeling

  Peeling işleminin en hafifi meyva asitleri ile yapılan cilt bakımına yardımcı bir yöntemdir. Cilt yüzeyindeki ölü hücrelerin temizlenmesi sağlar.
 • Yağ Enjeksiyonu
  Yağ Enjeksiyonu

  Yağ enjeksiyonu bir yerden alınan yağ hücrelerinin iğne ile başka bir yere verilmesidir. Alınan yer, genellikle karın bölgesidir.
 • Lazer Epilasyon
  Lazer Epilasyon

  Lazer epilasyon yüz, bacak, kol, koltuk altı, bikini bölgesi gibi tüy olması istenmeyen bölgelerdeki epilasyon için en faydalı yöntemlerden biridir.
 • LPG
  LPG

  Yeni Nesil LPG Cihazları İntegral ve Endermolab, farklı estetik çözümleri yeni uygulama yöntemleriyle buluşturan yüksek teknolojili bir buluştur.