Kulak Burun Boğaz Plastik & Estetik Cerrahi Saç Ekimi Medikal Estetik Tıbbi Kadro Kurumsal İletişim Bilgileri Bizi Arayabilirsiniz (444 4 522) Normal (Web) Sürümü

Liposuction

liposuction

Güzellik, İnsanoğlunun varoluşundan bu yana bıkmak bilmeden peşinden koştuğu bir değer; günümüzde ise kişilerin konumunu, hayat tarzını, psikolojisini bile şekillendiren bir kavram.

Güzel bir yüzü taşıyan güzel bir vücut, yunan heykellerinin karşısında büyülenmemizi sağlayan en büyük etkenlerden biridir. Ancak günümüzde dengesiz beslenme, hareketsizlik, yoğun iş temposu, stres gibi zorluklar nedeniyle görünüşümüze yeteri kadar vakit ayıramıyoruz ya da ayırdığımız vakte rağmen istediğimiz sonucu alamıyoruz. Spor salonlarında harcanan onca saate rağmen kurtulamadığımız fazlalıklarımız var ya da kilo verdik ama geriye sarkıklıklar kaldı. İşte bu dönemde imdadımıza Liposuction yetişiyor ve bizi aynada görmek istediğimiz vücuda ulaştırıyor.

Mikrokanuller ile Liposuction artık daha etkili

Klasik Liposuction, başlı başına bir devrim iken, geliştirilen teknolojiler sayesinde bu teknik daha da mükemmel hale geldi. Mikrokanüller de bu teknolojinin en üst noktasını oluşturuyor.

Liposuction, cilt altındaki yağların bir kanül ve güçlü vakum sistemi kullanılarak uzaklaştırılması işlemidir. Bu işlem, aynı zamanda güzelliğin ortaya çıkarılmasını sağlayan bir sanattır ve bir heykeltıraş gibi vücut silueti üzerinde özenle ve son derece dikkatle uğraşmayı gerektirir. Bu işlemi yapmanın birçok yolu vardır. İşlemin mükemmelliğini maksimum hızda veya maksimum miktarda yapılması asla belirlemez. Mükemmellik; işlemin güvenli olması, hasta konforu, gösterilen özen ve sonucun güzelliği tarafından sağlanan hasta mutluluğu ile ölçülebilir. Bu işlem, mutlaka bir plastik cerrah tarafından uygulanmalıdır. Plastik cerrahlar arasındaki başlıca farkı da, kullanılan teknik ve bu konudaki tecrübe ve bu konuya yönelik özel eğitimin varlığı belirler.

Uygulanan yöntemler arasında en güvenli olan yöntem tümesent Liposuction yöntemidir. "Tumescent" kelimesi şişirilmiş demektir. Bu yöntemde yüksek miktarda özel sıvılar, cilt altında çalışılacak alana verilerek yağ emilecek dokular hazırlanır.

Liposuction, şeker hastalarına da faydalı

Yapılan araştırmalar göstermiştir ki, istenmeyen yağların vücuttan uzaklaştırılmasının tek faydası estetik görünümdeki ilerleme değildir. Aynı zamanda, şişmanlığa bağlı gelişen Tip 2 şeker hastalığının tedavisinde de çok yardımcıdır. Vücuttaki yağ hücresi miktarının azalması, kanda insülin miktarını artırır ve böylece şeker metabolizması, düzene girer; hatta bazen ilaç kullanımına bile gerek kalmayacak hale gelir. Aynı zamanda erkeklerde testosteron hormonunun da yağlara bağlandığı bilinmektedir. Liposuction sonrası kan testosteron seviyeleri artar ve bu cinsel fonksiyonlarda düzelme ve ilerleme sağlar.

Randevu almak için tıklayınız.
Yayınlanma Tarihi: 29.1.2013 14:51:00, Düzenleme Tarihi: 2.2.2017 14:55:00, Editör: Fulya Taşan
Bu sayfayı paylaşmak ister misiniz?

İlgili Kategoriler

 • Mikrokanüler Vaser® Liposuction
  Mikrokanüler Vaser® Liposuction

  Liposuction’da mükemmellik için en önemli şartlardan biri kullanılan kanüllerdir.
 • Liposuction
  Liposuction

  Liposuction, cilt altındaki yağların bir kanül ve güçlü vakum sistemi kullanılarak uzaklaştırılması işlemidir.
 • Meme Estetiği
  Meme Estetiği

  Merkezimizde bu alanda göğüs büyütme, küçültme, dikleştirme ve jinekomasti ameliyatları yapılmaktadır.
 • Burun Estetiği
  Burun Estetiği

  Rhinoplasty, (Burun Estetiği) Estetik burun cerrahisi burun görünümünü iyileştirmek için yapılan şekil verme operasyonlarıdır.
 • Karın Estetiği
  Karın Estetiği

  Aşırı kilo alma verme ve doğumlar sonrasında karında, cilt ve cilt altı kas yapılarında deformiteler oluşur ve bu deformiteler sonrasında tekrar kendi
 • Boyun Estetiği
  Boyun Estetiği

  Yaşlanmayla birlikte sarkma ve yağlanmada artış yüzünden boyunda gıdı denilen bölge oluşur. Boyun estetiği ile bu görüntüden kurtulabilirsiniz.
 • Yüz Germe Operasyonu
  Yüz Germe Operasyonu

  Gelişen teknolojilerle, yüz germe ameliyatı artık daha kolay ve acısız gerçekleştirilebiliyor. Yüz germe operasyonu ile sarkma ve kırışıklıklar gideri
 • Alın Germe
  Alın Germe

  Yaşlanmaya bağlı olarak kaş düşüklüğü, alın ve göz çevresi kırışıklıkları ile mimiklerin oluşturduğu çeşitli kırışıklıklar ve alında oluşan çizgiler,
 • Kulak Estetiği
  Kulak Estetiği

  Kepçe kulak sorunu, okula başladığımız andan itibaren hayatımızı etkileyen estetik problemlerin başında gelir.
 • Göz Kapağı Estetiği
  Göz Kapağı Estetiği

  Artık göz kapağı estetiği sayesinde daha genç ve canlı görünmek mümkündür.
 • Dudak Estetiği
  Dudak Estetiği

  Dudak dolgunlaştırma yöntemiyle, artık ince dudakları daha dolgun göstermek, dudak konturunu şekillendirmek mümkün.
 • Kol ve Bacak Estetiği
  Kol ve Bacak Estetiği

  Özellikle kilo alıp verme sonrası oluşan sarkmalar, artık lazer teknolojisiyle daha etkili ve kolay bir şekilde giderilebiliyor.
 • Genital Estetik
  Genital Estetik

  Genital bölge estetiği laser ve cerrahi tedavi yöntemleri kullanılarak uygulanabilir.