Kulak Burun Boğaz Plastik & Estetik Cerrahi Saç Ekimi Medikal Estetik Tıbbi Kadro Kurumsal İletişim Bilgileri Bizi Arayabilirsiniz (444 4 522) Normal (Web) Sürümü

Meme Estetiği

Göğüs estetiği operasyonu tüm dünyada en çok tercih edilen estetik ameliyatlarından biri halini almıştır. Merkezimizde bu alanda göğüs büyütme, küçültme, dikleştirme ve erkeklerin en büyük sorunu haline gelen jinekomasti ameliyatları yapılmaktadır.

Meme Büyütme

meme büyütme

Meme büyütme, dış tarafı özel yapılı silikon ve içi jel ya da serum dolu meme protezleri ile memenin büyütülmesi işlemidir.

İşlem, en çok genetik olarak meme şeklinin küçük olduğu durumlarda, her yaş grubuna uygun olmakla birlikte en çok 20-25 yaş grubuna uygulanır.

Meme dokusunda kayıp veya küçülme yaşanan durumlar olan hamilelik, meme kanseri cerrahisi, ani kilo kaybı gibi durumlardan sonra meme boyutlarını tekrar kazandırmak amacıyla serum veya jel ile dolu silikon meme protezleri kullanılarak meme boyutları istenilen ölçüye getirilir. Yerleştirilecek meme protezinin büyüklüğü, omuz genişliği, kilo, boy, meme dokusunun durumu ve kalınlığına uygun olmalıdır.

Ameliyat süresi yaklaşık 2 saat olup, ameliyat sonrası dönem uygulanan tekniğe bağlıdır. Örneğin, meme dokusu altına yerleştirilen implant operasyonu sonrasında ağrı çok az olabilirken, kas altına yerleştirilen bir implant sonrası 2-3 hafta sürebilen ağrılar doğaldır. Operasyon sonrası ilk gün taburcu olmak mümkündür fakat en az ilk 1 ay ağır egzersizler yapılmamalıdır. Bunun dışında araba kullanmak veya uçağa binmek gibi aktiviteler ameliyattan 1 gün sonra bile gerçekleştirebilir. Cilt dikişleri, eriyebilir materyalle uygulandığından ameliyattan sonra dikiş alma gibi bir prosedür yoktur.

Meme Dikleştirme

meme dikleştirme

Özellikle kilo alıp verme veya emzirme sonrasında oluşan sarkma durumlarında, dolgunluğu yetersiz ve cilt fazlası olan meme, implant yerleştirilerek ya da fazla deri alınarak daha dik hale getirilebilir.

Operasyonlarda, dikleştirme ve büyütme işlemi aynı anda uygulanarak daha tatmin edici sonuçlara ulaşılabilir.

Sadece, meme ucu çevresinde veya meme ucundan, meme altına uzanan küçük, düz bir çizgi şeklindeki kesilerle gerçekleştirilen operasyonun ortalama süresi 3 saattir. İyileşme süreci ise 15 gündür. Ameliyattan sonraki 1. veya 2. gün taburcu olunabilir. Genellikle, emilebilir dikişler kullanıldığından, dikiş almaya gerek yoktur.

Meme Küçültme

meme küçültme

Meme küçültme ameliyatı ülkemizde en sık yapılan estetik operasyondur.

Bu ameliyat estetik bir operasyon olarak kabul edilmesine rağmen, meme büyüklüğü sorunu, gerçek bir sağlık problemi olup, dayanılmaz boyun, sırt ve bel ağrıları ile omuzda çökmeye varan rahatsızlıklara yol açabilmektedir.

Operasyon tekniği ve kalacak iz, hastanın meme büyüklüğüne bağlıdır. Fazla büyük olmayan ve aşırı sarkmamış memelerde düz bir çizgi şeklinde iz kalabilecek bir teknik uygulanabilirken, daha büyük veya sarkma oranı yüksek ise ters T şeklinde iz oluşturan teknikler kullanılır. Ameliyatın şekli ve küçülmenin ne oranda olacağına hasta ve doktor konuşarak karar vermelidir. Meme küçültme sırasında genelde meme kuyruğu bölgesinde kalan fazlalıklara liposuction uygulanabilir. Operasyon süresi ortalama 3 saat olup, iyileşme süreci 15 gündür.

Erkeklerde Meme Küçültme - Jinekomasti

jinekomasti

Erkek hastalarda sıklıkla rastlanan problemlerden biri olan meme büyüklüğü önemli sosyal ve psikolojik sorunlara neden olabilmektedir.

Erkek hastalarda sıklıkla rastlanan problemlerden biri olan meme büyüklüğü önemli sosyal ve psikolojik sorunlara neden olabilmektedir. Bu sorunun kaynağında; alkol, göğüs büyütücü hormonal düzensizlikler, çeşitli yan etkiye sahip ilaçların uzun sürelerde kullanılması, steroid tedavileri, bazı kronik rahatsızlıklar ve tümörler, fastfood beslenme alışkanlıkları veya bazı enfeksiyonlar bulunabilir.

Çok ileri olmayan vakalarda Liposuction iyi ve kolay bir seçenektir. İleri olan vakalarda ise cilt ve meme dokusunu kesiler ile çıkarmak gerekmektedir. Her iki durumda da kalacak kesi izi neredeyse görülmeyecek düzeyde olup, operasyon sonucu kişinin psikolojik - sosyal hayatını pozitif anlamda etkileyecek ve kendine güvenini geri kazandıracak kadar oldukça başarılıdır. Ortalama operasyon süresi 2 saat olup, sonrasında 3 ile 6 hafta boyunca korse kullanımı gerekmektedir. Kol hareketlerinin aşırı kullanımı ve spor bu sürede kısıtlanmalıdır. Operasyonun 2.gününden itibaren günlük aktivitelerin birçoğu rahatlıkla yerine getirilebilir.

Randevu almak için tıklayınız.
Yayınlanma Tarihi: 29.1.2013 14:51:00, Düzenleme Tarihi: 2.2.2017 14:55:00, Editör: Fulya Taşan
Bu sayfayı paylaşmak ister misiniz?

İlgili Kategoriler

 • Mikrokanüler Vaser® Liposuction
  Mikrokanüler Vaser® Liposuction

  Liposuction’da mükemmellik için en önemli şartlardan biri kullanılan kanüllerdir.
 • Liposuction
  Liposuction

  Liposuction, cilt altındaki yağların bir kanül ve güçlü vakum sistemi kullanılarak uzaklaştırılması işlemidir.
 • Meme Estetiği
  Meme Estetiği

  Merkezimizde bu alanda göğüs büyütme, küçültme, dikleştirme ve jinekomasti ameliyatları yapılmaktadır.
 • Burun Estetiği
  Burun Estetiği

  Rhinoplasty, (Burun Estetiği) Estetik burun cerrahisi burun görünümünü iyileştirmek için yapılan şekil verme operasyonlarıdır.
 • Karın Estetiği
  Karın Estetiği

  Aşırı kilo alma verme ve doğumlar sonrasında karında, cilt ve cilt altı kas yapılarında deformiteler oluşur ve bu deformiteler sonrasında tekrar kendi
 • Boyun Estetiği
  Boyun Estetiği

  Yaşlanmayla birlikte sarkma ve yağlanmada artış yüzünden boyunda gıdı denilen bölge oluşur. Boyun estetiği ile bu görüntüden kurtulabilirsiniz.
 • Yüz Germe Operasyonu
  Yüz Germe Operasyonu

  Gelişen teknolojilerle, yüz germe ameliyatı artık daha kolay ve acısız gerçekleştirilebiliyor. Yüz germe operasyonu ile sarkma ve kırışıklıklar gideri
 • Alın Germe
  Alın Germe

  Yaşlanmaya bağlı olarak kaş düşüklüğü, alın ve göz çevresi kırışıklıkları ile mimiklerin oluşturduğu çeşitli kırışıklıklar ve alında oluşan çizgiler,
 • Kulak Estetiği
  Kulak Estetiği

  Kepçe kulak sorunu, okula başladığımız andan itibaren hayatımızı etkileyen estetik problemlerin başında gelir.
 • Göz Kapağı Estetiği
  Göz Kapağı Estetiği

  Artık göz kapağı estetiği sayesinde daha genç ve canlı görünmek mümkündür.
 • Dudak Estetiği
  Dudak Estetiği

  Dudak dolgunlaştırma yöntemiyle, artık ince dudakları daha dolgun göstermek, dudak konturunu şekillendirmek mümkün.
 • Kol ve Bacak Estetiği
  Kol ve Bacak Estetiği

  Özellikle kilo alıp verme sonrası oluşan sarkmalar, artık lazer teknolojisiyle daha etkili ve kolay bir şekilde giderilebiliyor.
 • Genital Estetik
  Genital Estetik

  Genital bölge estetiği laser ve cerrahi tedavi yöntemleri kullanılarak uygulanabilir.