Kulak Burun Boğaz Plastik & Estetik Cerrahi Saç Ekimi Medikal Estetik Tıbbi Kadro Kurumsal İletişim Bilgileri Bizi Arayabilirsiniz (444 4 522) Normal (Web) Sürümü

Mikrokanüler Vaser® Liposuction

mikrokanüler vaser lipo

Liposuction'da mükemmellik için en önemli şartlardan biri kullanılan kanüllerdir. Şu anda standart Liposuction işlemlerinde genellikle 3-4 mm boyutlarında kanüller kullanılmaktadır. Merkezimizde ise Ultrasonografik dalgalarla, sadece yağ dokularını selektif olarak parçalayan Vaser® teknolojisiyle birlikte MİKROKANÜL tekniği kullanılmaktadır.

Mikrokanüller, 1-2 mm çapındaki kanüllerdir. Bu kanüllerle tüm yağ bölmeleri üzerinde detaylı çalışma mümkün olduğu için düzensizlik oluşma riski minimumdur ve kanüller cildin alt tabakasına zarar vermediğinden ciltte alttan hasarlanma olmaz.

Mikrokanüler Vaser® Liposuction'ın Diğer Yöntemlerden Üstünlüğü

liposuction mikrokanüler

1. Ciltte düzensizlik riskinde azalma

Mikrokanüler Vaser® Liposuction sonrası ciltte düzensizlik oluşma riski, diğer tüm Liposuction sistemlerine göre çok daha azdır. Bu teknikte kanüllerle tüm yağ alanları üzerinde detaylı çalışma mümkün olduğu için cildin alt tabakasına zarar vermeden işlem tamamlanabilir ve ciltte alttan hasarlanma olmaz. Aksine Mikrokanüler Vaser® Liposuction sonrası, cilt çökmeleri ve sellülitlerde azalma olur; fakat bu oluşumların tam olarak geçmeleri beklenmemelidir. Tamamen pürüzsüz bir cilt elde etmeyi beklemek gerçek dışı bir yaklaşımdır; fakat ciltte operasyon öncesinden daha fazla düzensizlik ve çöküntü olmayacağı beklenebilir. Operasyon sonrası, uzman olmayan kişiler cildinize baktığında Liposuction sonrası düzensizlik ve çöküntü fark edemez. Yaşlanmayla beraber deri de yaşlanacağından ve yıllar boyunca güneş ışınlarının deri üzerindeki negatif etkileri olacağı için yaşlı hastalarda ve üst karın bölgesi gibi bölgelerde ince kırışıklıklar gelişebilir.

2. Yüksek hasta güvenliği

Bu sistemde, genel anestezi yapılmadığı için bu amaçla kullanılan ilaçların tüm riskleri ortadan kaldırılmaktadır.

3. Daha az morarma ve şişlikler

Klasik Liposuction'da çoğu kez morarma ve şişlikler oluşur ve cerrah tarafından hastaya bunun normal olduğu söylenir. Mikrokanüler Vaser® Liposuction'da cilt altına kanama minimaldir. Ayrıca kanüller, mikro boylarda olduğu için giriş delikleri de mikro boyutlardadır ve dikiş atılmadan açık bırakılır. Dolayısıyla işlem sonrası cilt altında kalan sıvılar dışarı akar; morluk ve şişlik riski minimaldir.

4. Daha iyi ve düzgün sonuçlar

Bu sistemde, çapları 2 mm veya daha altında mikro kanüllerle çalışılmaktadır. Dolayısıyla yağ alınacak bölgeler üzerinde detaylı olarak birçok noktadan girip çalışmak mümkündür. Bu da, klasik Liposuction'a göre çok daha düzgün sonuçlar elde etmeyi sağlamaktadır.

5. Çok kısa iyileşme zamanı

Bu teknikte, kanama minimal olduğu ve genel anestezi kullanılmadığı için operasyon sonrası, hastalar, hemen ayağa kalkmakta ve aynı günde taburcu olmaktadır. Hasta, ertesi gün araba kullanabilir ve hafif fiziksel aktiviteler yapılabilir. Operasyondan sonra 2-4 gün içinde egzersiz yapılabilir ve birçok hasta, masa başı işlere 2 gün içinde dönebilir.

6. İzsiz iyileşen kanül giriş delikleri

Operasyonda, mikrokanüller kullanıldığı için giriş yerleri de mikro düzeydedir ve gözle görülmeyecek şekilde iyileşirler

  Mikrokanüller Diğer Kanüller
KanüllerMikrokanüller (Çapları yaklaşık 1.0-2.5 mm)Diğer kanüller ( Çapları yaklaşık 3.0-6.0 mm)
OperasyonGenellikle birkaç ay sonra görünmez hale gelen minik izler oluşur. (Normalde çıplak gözle görülmez.)3 mm'den 10 mm'ye ulaşabilen genişlikte gözle görülür izler oluşur.
Ameliyat Sonrası Bakım14 gün sıkıştırma giysisi (korse) ya da destek tayt giyilir.4 ila 8 hafta boyunca sıkıştırma giysisi (korse) giyilir.
Görünür SonuçAnında elde edilir.4 ila 6 ay bekleme süresi vardır, çünkü bu aşamada yağ yıkımı (bozulması) görülebilir.
İyileşme SüreciHızlıBirkaç hafta şişlik ve ağrı görülür.
ŞekillendirmeDaha hassas çalışma şansı ve dolayısıyla daha az çökme riski vardır.İyidir. Ancak sonuç daha az hassas (çökme riski) olabilir, çünkü deneyimli cerrahlar dahi ameliyat sonrası yaşanabilecek yağ yıkımı (bozulma) riskini engelleyemeyebilirler.
Randevu almak için tıklayınız.
Yayınlanma Tarihi: 29.1.2013 14:51:00, Düzenleme Tarihi: 2.2.2017 14:55:00, Editör: Fulya Taşan
Bu sayfayı paylaşmak ister misiniz?

İlgili Kategoriler

 • Mikrokanüler Vaser® Liposuction
  Mikrokanüler Vaser® Liposuction

  Liposuction’da mükemmellik için en önemli şartlardan biri kullanılan kanüllerdir.
 • Liposuction
  Liposuction

  Liposuction, cilt altındaki yağların bir kanül ve güçlü vakum sistemi kullanılarak uzaklaştırılması işlemidir.
 • Meme Estetiği
  Meme Estetiği

  Merkezimizde bu alanda göğüs büyütme, küçültme, dikleştirme ve jinekomasti ameliyatları yapılmaktadır.
 • Burun Estetiği
  Burun Estetiği

  Rhinoplasty, (Burun Estetiği) Estetik burun cerrahisi burun görünümünü iyileştirmek için yapılan şekil verme operasyonlarıdır.
 • Karın Estetiği
  Karın Estetiği

  Aşırı kilo alma verme ve doğumlar sonrasında karında, cilt ve cilt altı kas yapılarında deformiteler oluşur ve bu deformiteler sonrasında tekrar kendi
 • Boyun Estetiği
  Boyun Estetiği

  Yaşlanmayla birlikte sarkma ve yağlanmada artış yüzünden boyunda gıdı denilen bölge oluşur. Boyun estetiği ile bu görüntüden kurtulabilirsiniz.
 • Yüz Germe Operasyonu
  Yüz Germe Operasyonu

  Gelişen teknolojilerle, yüz germe ameliyatı artık daha kolay ve acısız gerçekleştirilebiliyor. Yüz germe operasyonu ile sarkma ve kırışıklıklar gideri
 • Alın Germe
  Alın Germe

  Yaşlanmaya bağlı olarak kaş düşüklüğü, alın ve göz çevresi kırışıklıkları ile mimiklerin oluşturduğu çeşitli kırışıklıklar ve alında oluşan çizgiler,
 • Kulak Estetiği
  Kulak Estetiği

  Kepçe kulak sorunu, okula başladığımız andan itibaren hayatımızı etkileyen estetik problemlerin başında gelir.
 • Göz Kapağı Estetiği
  Göz Kapağı Estetiği

  Artık göz kapağı estetiği sayesinde daha genç ve canlı görünmek mümkündür.
 • Dudak Estetiği
  Dudak Estetiği

  Dudak dolgunlaştırma yöntemiyle, artık ince dudakları daha dolgun göstermek, dudak konturunu şekillendirmek mümkün.
 • Kol ve Bacak Estetiği
  Kol ve Bacak Estetiği

  Özellikle kilo alıp verme sonrası oluşan sarkmalar, artık lazer teknolojisiyle daha etkili ve kolay bir şekilde giderilebiliyor.
 • Genital Estetik
  Genital Estetik

  Genital bölge estetiği laser ve cerrahi tedavi yöntemleri kullanılarak uygulanabilir.