Kulak Burun Boğaz Plastik & Estetik Cerrahi Saç Ekimi Medikal Estetik Tıbbi Kadro Kurumsal İletişim Bilgileri Bizi Arayabilirsiniz (444 4 522) Normal (Web) Sürümü

Plastik Estetik Cerrahi

Plastik ve Estetik Cerrahi, çeşitli nedenlerle oluşmuş doku eksiklerinin ya da deri, deri altı, kas, tendon ve iskelet sistemini ilgilendiren vücut ve organ şekil bozukluklarının düzeltilmesi üzerine uzmanlaşılan bir branştır. Plastik ve Estetik Cerrahi'nin amacı; ister gelişimsel, ister sonradan olsun, dokuların yeniden şekillendirilmesi ile anatomik ve estetik görünümü fonksiyonel olarak yeniden kazandırmaktır.

Medikal Estetik ise, cerrahi olmayan çeşitli tedaviler ile hedeflenen estetik görünüme kavuşturma yöntemidir. Bu yöntemler ayrı ayrı kullanılabildiği gibi cerrahiye yardımcı yöntemler olarak da kullanılabilmektedir.

Estetik Cerrahi operasyonuna nasıl karar verilir?

Estetik Cerrahi'de en iyi sonuç, her hastaya en uygun tedavinin seçilmesiyle alınır. Unutmayın, Estetik Cerrahi sizi başka biri haline getirmez; yüzünüzdeki, vücudunuzdaki estetik kusurları gidererek sizdeki potansiyel güzelliği ortaya çıkarır. Gerçekçi beklentiler, uygun tedaviler sizi en iyi sonuca ulaştıracaktır.

Estetik operasyon öncesinde yapılacak muayenede hastaların şikâyetleri dinlenir. Operasyon öncesi; hastanın genel sağlık durumu, kullandığı ilaçlar, sigara kullanımı konusunda hastadan bilgi alınır, seçilebilecek anestezi yöntemleri, iyileşme süreleri, işlem öncesi ve sonrası tıbbi ve sosyal kısıtlamalar konusunda bilgi verilir. Hasta, uygulama seçenekleri konusunda bilgilendirilir. Böylece, ameliyat konusunda soru işaretleri olan hasta ve hasta yakınları da tüm sorularını uzmanlarımıza yönlendirebilmektedir. Operasyonu takiben, iyileşme süreci boyunca, hasta belli aralıklarla doktoru tarafından takip edilir. Bu aşamada en önemli nokta hastanın psikolojik ve sosyal olarak makul isteklerinin olması ve hastaya istekleri dışındaki sorunların dayatılmamasıdır.

Estetik Cerrahi'de başarı, doku kalitesi iyi olan ve yara iyileşmesi problemleri olmayan, bedensel ve ruhsal olarak bu sürece iyi hazırlanmış bir hasta ve evrendeki en değerli materyal ile sanat yaptığının bilincinde olan, mesleğinde yetkin bir estetik cerrahi doktorunun karşılaşması ile kazanılabilir. Seçilecek ameliyat yöntemi konusunda doktorun bilgi ve tecrübesi önem kazanır.

Estetik cerrahide yapılabilen işlemleri;

 • Amaca (fazlalığı alma, eksiği doldurma, sarkmaları düzeltme vb.),
 • Bölgelere (baş-boyun, göğüs, gövde vb.),
 • Tekniklere (cerrahi kesiler, liposuction, dolgu ve implant uygulamaları, ultrason, lazer uygulamaları vb.) göre sınıflandırmak mümkündür.

Merkezimizde, meme estetiği alanında meme küçültme, büyütme, şekillendirme, dikleştirme ve erkek meme büyümesi (jinekomasti) operasyonları gerçekleştirilmektedir. Kullandığımız özel yöntemle, memelerde sarkmayı gideriyoruz ve böylece en az silikon meme implantı düzeyinde bir meme güzelliği sağlıyoruz.

Rhinoplasty, (Burun Estetiği), insanın çehresini değiştiren çok önemli bir operasyon olduğundan, kişinin istediği doğal görünüm için daha ince araçlar kullanıyor ve daha hassas uygulamalarda bulunuyoruz. Kullandığımız teknikler sayesinde, ameliyat sonrası şişlikler ve göz çevresindeki morluklarla çok daha seyrek karşılaşılmaktadır.

 

Randevu almak için tıklayınız.
Yayınlanma Tarihi: 29.1.2013 14:51:00, Düzenleme Tarihi: 17.10.2019 16:04:00, Editör: Fulya Taşan
Bu sayfayı paylaşmak ister misiniz?

İlgili Kategoriler

 • Mikrokanüler Vaser® Liposuction
  Mikrokanüler Vaser® Liposuction

  Liposuction’da mükemmellik için en önemli şartlardan biri kullanılan kanüllerdir.
 • Liposuction
  Liposuction

  Liposuction, cilt altındaki yağların bir kanül ve güçlü vakum sistemi kullanılarak uzaklaştırılması işlemidir.
 • Meme Estetiği
  Meme Estetiği

  Merkezimizde bu alanda göğüs büyütme, küçültme, dikleştirme ve jinekomasti ameliyatları yapılmaktadır.
 • Burun Estetiği
  Burun Estetiği

  Rhinoplasty, (Burun Estetiği) Estetik burun cerrahisi burun görünümünü iyileştirmek için yapılan şekil verme operasyonlarıdır.
 • Karın Estetiği
  Karın Estetiği

  Aşırı kilo alma verme ve doğumlar sonrasında karında, cilt ve cilt altı kas yapılarında deformiteler oluşur ve bu deformiteler sonrasında tekrar kendi
 • Boyun Estetiği
  Boyun Estetiği

  Yaşlanmayla birlikte sarkma ve yağlanmada artış yüzünden boyunda gıdı denilen bölge oluşur. Boyun estetiği ile bu görüntüden kurtulabilirsiniz.
 • Yüz Germe Operasyonu
  Yüz Germe Operasyonu

  Gelişen teknolojilerle, yüz germe ameliyatı artık daha kolay ve acısız gerçekleştirilebiliyor. Yüz germe operasyonu ile sarkma ve kırışıklıklar gideri
 • Alın Germe
  Alın Germe

  Yaşlanmaya bağlı olarak kaş düşüklüğü, alın ve göz çevresi kırışıklıkları ile mimiklerin oluşturduğu çeşitli kırışıklıklar ve alında oluşan çizgiler,
 • Kulak Estetiği
  Kulak Estetiği

  Kepçe kulak sorunu, okula başladığımız andan itibaren hayatımızı etkileyen estetik problemlerin başında gelir.
 • Göz Kapağı Estetiği
  Göz Kapağı Estetiği

  Artık göz kapağı estetiği sayesinde daha genç ve canlı görünmek mümkündür.
 • Dudak Estetiği
  Dudak Estetiği

  Dudak dolgunlaştırma yöntemiyle, artık ince dudakları daha dolgun göstermek, dudak konturunu şekillendirmek mümkün.
 • Kol ve Bacak Estetiği
  Kol ve Bacak Estetiği

  Özellikle kilo alıp verme sonrası oluşan sarkmalar, artık lazer teknolojisiyle daha etkili ve kolay bir şekilde giderilebiliyor.
 • Genital Estetik
  Genital Estetik

  Genital bölge estetiği laser ve cerrahi tedavi yöntemleri kullanılarak uygulanabilir.