Kulak Burun Boğaz Plastik & Estetik Cerrahi Saç Ekimi Medikal Estetik Tıbbi Kadro Kurumsal İletişim Bilgileri Bizi Arayabilirsiniz (444 4 522) Normal (Web) Sürümü

Sosyal Sorumluluk Projelerimiz

Kuruluşundan bu yana işitme engelli çocuklarımız için düzenlenen birçok projede yer alan Anatomica Tıp Merkezi, Çocuk Eğitim Derneği’nin işitme engelli çocuklara eğitim veren anaokulunun da güç ortaklarındandır.
 

Op. Dr. Ömer Cenker ILICALI'nın 2005 yılında başlatmış olduğu erken çocukluk ve okul öncesi dönem işitme engelli çocuk ve aile eğitimi projesi, 2014 yılı itibariyle Ataşehir’de hizmet veren, 0-6 yaş işitme engelli çocuk ve aile eğitim merkezinde 100’ün üzerinde çocuk ve aileleriyle devam etmektedir.
 

İşitme engelli çocuk ve aile eğitim merkezinde; 0-3 yaş arası çocuklara ayda 20 saat, 3-6 yaş arası çocuklara 40 saat, 7-14 yaş arası çocuklara da ayda 20 saat bireysel ve grup eğitimleri verilmektedir. Tüm bu eğitimler esnasında işitme engelli çocukların ailelerine de aile eğitimleri ve sosyal aktiviteler yaptırılmakta ve psikolojik destekler verilmektedir. Çocuk Eğitim Derneği’nde işitme kayıplarının odyolojik takibi ve doğru cihazlanma konusundaki sağlık danışmanlığı ücretsiz olarak yapılmaktadır.
 

Merkezimiz, 24 Ocak 2012'de gerçekleşen Gayrettepe merkezinin açılışında, önemli bir sosyal sorumluluk projesini de açıkladı. Söz konusu tarihten itibaren ülkemizde ikamet eden 0-18 yaş arası tüm kalıcı işitme engelli raporu bulunan çocukların; muayene, tetkik ve tedavileri Anatomica tarafından ücretsiz olarak yapılmaktadır. Projemiz, açıklandığında İstanbul'u kapsamaktaydı. Ancak ülkemizin dört bir köşesinden gelen yoğun talep nedeniyle destek alanımız genişlemiştir.

 

Diğer Sayfalar