Kulak Burun Boğaz Plastik & Estetik Cerrahi Saç Ekimi Medikal Estetik Tıbbi Kadro Kurumsal İletişim Bilgileri Bizi Arayabilirsiniz (444 4 522) Normal (Web) Sürümü

Yüz Germe Operasyonu

yüz germe operasyonu

Gelişen teknolojilerle, yüz germe ameliyatı artık daha kolay ve acısız gerçekleştirilebiliyor. Yüz germe operasyonu ile sarkma ve kırışıklıklar giderilebilmekte, kişi görünüm olarak beş ile on yıl gençleşebilmektedir.

Zamana, yer çekimine ve mimik kullanımlarına bağlı olarak yüzde kırışıklıklar ve sarkmalar görülür. Yüz germe operasyonu ile sarkma ve kırışıklıklar giderilebilmekte, kişi görünüm olarak beş ile on yıl arasında geriye dönüş yapabilmekte, gençleşebilmektedir.

Yüz germe ameliyatı, ciltte oluşan sarkmaları ve gevşemelerin giderilmesi, yüzü daha genç bir görünüme kavuşturma işlemidir. Yaşlandıkça yer çekiminin de etkisiyle, ciltte sarkmalar, gerdanda kat oluşması ve boyunda çizgiler oluşur. Bu sorunların çözümü, en etkin şekilde yüz germe ameliyatıyla sağlanır. Ameliyat, uzman eller tarafından gerçekleştirildiğinde muhteşem sonuçlar veren, lokal anestezi ile yapılan bir işlemdir.

Yüz germe işlemi nasıl yapılır?

Yüz germe ameliyatında, deri; kulakların önünden, arka tarafından, çene altından kesilir, sarkan ve gevşeyen derinin fazla kısımları alınır ve deri yeniden dikilir. Bu işlemde, ayrıca biriken yağlar da alınır. Dikiş izleri, çene altı ve kulak arkasında saç kısmına bitişik kaldığı için çok yakından bakılmadığı takdirde görülmez ve makyajla kapatılabilir. İşlemde çok fazla acı hissi olmaz. İyileşme, 10 ila 30 gün içerisinde gerçekleşir. Kimi hastalar ameliyattan sonra yeniden operasyona ihtiyaç duyarken, pek çok kişide ikinci bir yüz germe ameliyatı gerekmez.

Operasyonda komplikasyon ihtimali var mıdır?

Operasyon sonrası, enfeksiyon, skar, geç iyileşme, hematom ve en önemlisi, genellikle geçici bir durum olsa da, mimik oluşumunu sağlayan sinirlere zarar verilmesi riski olduğu için operasyon, güvenilir ve deneyimli kişiler tarafından yapılmalıdır.

Randevu almak için tıklayınız.
Yayınlanma Tarihi: 18.3.2013 16:38:00, Düzenleme Tarihi: 2.2.2017 14:55:00, Editör: Fulya Taşan
Bu sayfayı paylaşmak ister misiniz?

İlgili Kategoriler

 • Mikrokanüler Vaser® Liposuction
  Mikrokanüler Vaser® Liposuction

  Liposuction’da mükemmellik için en önemli şartlardan biri kullanılan kanüllerdir.
 • Liposuction
  Liposuction

  Liposuction, cilt altındaki yağların bir kanül ve güçlü vakum sistemi kullanılarak uzaklaştırılması işlemidir.
 • Meme Estetiği
  Meme Estetiği

  Merkezimizde bu alanda göğüs büyütme, küçültme, dikleştirme ve jinekomasti ameliyatları yapılmaktadır.
 • Burun Estetiği
  Burun Estetiği

  Rhinoplasty, (Burun Estetiği) Estetik burun cerrahisi burun görünümünü iyileştirmek için yapılan şekil verme operasyonlarıdır.
 • Karın Estetiği
  Karın Estetiği

  Aşırı kilo alma verme ve doğumlar sonrasında karında, cilt ve cilt altı kas yapılarında deformiteler oluşur ve bu deformiteler sonrasında tekrar kendi
 • Boyun Estetiği
  Boyun Estetiği

  Yaşlanmayla birlikte sarkma ve yağlanmada artış yüzünden boyunda gıdı denilen bölge oluşur. Boyun estetiği ile bu görüntüden kurtulabilirsiniz.
 • Yüz Germe Operasyonu
  Yüz Germe Operasyonu

  Gelişen teknolojilerle, yüz germe ameliyatı artık daha kolay ve acısız gerçekleştirilebiliyor. Yüz germe operasyonu ile sarkma ve kırışıklıklar gideri
 • Alın Germe
  Alın Germe

  Yaşlanmaya bağlı olarak kaş düşüklüğü, alın ve göz çevresi kırışıklıkları ile mimiklerin oluşturduğu çeşitli kırışıklıklar ve alında oluşan çizgiler,
 • Kulak Estetiği
  Kulak Estetiği

  Kepçe kulak sorunu, okula başladığımız andan itibaren hayatımızı etkileyen estetik problemlerin başında gelir.
 • Göz Kapağı Estetiği
  Göz Kapağı Estetiği

  Artık göz kapağı estetiği sayesinde daha genç ve canlı görünmek mümkündür.
 • Dudak Estetiği
  Dudak Estetiği

  Dudak dolgunlaştırma yöntemiyle, artık ince dudakları daha dolgun göstermek, dudak konturunu şekillendirmek mümkün.
 • Kol ve Bacak Estetiği
  Kol ve Bacak Estetiği

  Özellikle kilo alıp verme sonrası oluşan sarkmalar, artık lazer teknolojisiyle daha etkili ve kolay bir şekilde giderilebiliyor.
 • Genital Estetik
  Genital Estetik

  Genital bölge estetiği laser ve cerrahi tedavi yöntemleri kullanılarak uygulanabilir.